You are here Ana Sayfa Duraklar "Yerli" i10, AutoBest Töreni'nde
Item image

Konumumuz

Yer:
Warszawa
GPS:
52.2296756, 21.012228700000037
Web:
http://www.autobest.org/new/?p=1251

“i10AvrupaYolunda” yolculuğumuzun en önemli noktasına geliyoruz…
Varşova!..
İzmit’ten itibaren tam 4.300 km’yi geride bıraktık!..
“Yerli” i10’umuzun AutoBest 2014 ödülünü teslim alacağı Varşova Frederic Chopin havaanalına çok yakındaki otel durağımız için Berlin’den yola çıktıktan sonra, Avrupa’nın en iyi otobanları üzerinde hiç yorulmadan gala törenine yetişiyoruz… Malum Polonya’nın AB ülkesi olalı 10 yıl olduğunu ve AB fonlarının özellikle otobanların geliştirilmesi için harcanmış olduğunu keyifle söyleyebiliriz…
AutoBest kutlamaları başlamadan, Varşova’da da kısa bir şehir turuna çıkan “Yerli” i10, Türkiye plakasıyla şaşkın bakışları üstünde toplarken, “o kadar yolu, gerçekten yaptı mı” sorularına da muhattap oluyordu…
Varşova Stare Miasto eski şehir meydanı, Lazienki parkı ve sarayı ile Wilanów sarayı, Azize Anna kilisesi ve Aziz John katedrali, eski Yahudi gettosi duvarı, Umschlagplatz, yahudi mezarlıkları, Ruslar tarafından 2. Dünya Savaşı sonrasında inşa edilmiş Kültür ve Bilim Sarayı kulesi, Praga mahallesi ve eğlenceli Zabkowska sokağıyle Nowy Swiat caddesi “Yerli” i10’umuzun kameralarımıza poz verdiği noktalardı…
Hyundai’nin A segmentindeki başarılı modeli Yeni i10, 2013 yılının Kasım ayında, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden birisi olan AUTOBEST’i kazanarak tüm dikkatleri üzerinde toplamıştı. İşte şimdi bu ödülü, yerinde teslim alma sırası!..
Yolculuğumuz da, Hyundai i10’un bu prestijli “Yılın Otomobili” ödülünü Varşova, Polonya’da düzenlenen özel törende teslim alarak Türkiye’ye getirmesi üzerine, planlanmamış mıydı?..
Şimdi, isterseniz, AutoBest’in “Ne?” olduğunu yeniden hatırlayalım…
Avrupa’nın gelişmekte olan 15 önemli pazarını kapsayan AUTOBEST organizasyonu, deneyimli otomobil gazetecilerinden oluşan jüri üyelerine sahip…
Geniş ve ferah iç mekanının yanısıra üstün sürüş özellikleriyle de tüm oyları kazanan Yeni i10, tüm otoriterlerin favorisi haline geldi.
Son üç yıl içerisinde, Elantra’dan sonra ikinci kez AUTOBEST ödülünü kazanan Hyundai i10, böylelikle marka imajına da katkıda bulunmuş oluyor.
AutoBest 2014 ödülünü AutoBest jüri Başkanı Ilie Seliktar’dan teslim alan Hyundai Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Byung-Kwon Rhim, ödül gecesinde “Hyundai i10 ile bu prestijli ödülü kazanmak bizim için çok büyük bir onur. Sportif tasarımı, malzeme kalitesi ve üretim standarları bakımından en fazla oy alan Yeni i10, aynı zamanda medya tarafından da insanlara çok iyi tanıtıldı. Bu sayede çok kısa sürede iyi işler başararak markamıza yepyeni müşteriler kazandırdı. Kısacası AUTOBEST, Avrupalı müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve yeni modeller üretmek için bizi motive ediyor” dedi.
Eylül 2013’te, Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretimine başlanan Yeni i10, aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunuyor.
Hyundai, yıllık olarak 200 bin adet üretim kapasitesine sahip Assan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarıyla birlikte toplam 500 bin adet üretim gerçekleştirerek Avrupalı tüketicilerin beğenisine yepyeni modeller sunuyor. Toplam 500 Milyon Euro yatırım yapılan fabrikaların ürettiği otomobillerin yüzde 90’ı Avrupa pazarında satılıyor. Ve, şimdi de tüm bunların arasında, en önemli model olarak AutoBest 2014 kupasını kaldıran i10, alkışlanıyor!..
Ödül törenine katılan otomotiv sektörünün üst düzey yöneticileri, VDA gibi otomotiv endüstrisinin normlarını belirleyen kurumun yetkilileri ve 15 ülkenin AutoBest jüri üyesi, gece boyunca, ilk kez bu kadar küçük ölçülere sahip bir otomobilin bu kadar büyük puanlarla buluşabildiğini konuşurken, kapının önünde sergilenen “i10AvrupaYolunda” örneğinin, AutoBest 2014 ödülüne nasıl ulaşıldığının en güzel kanıtı olduğu belirtiliyordu!..
Yani, bizim “yerli” i10, aslında sadece bir şehir otomobili değil, ülkeler arası binlerce kilometreyi bile aşabilen modern zamanların mütevazı ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilen dayanıklı ve sempatik bir seçenekti!..
Ertesi sabah ise, tüm jüri üyelerinin “yerli” i10 başına gelerek, bizleri rotamızın ikinci kısmına doğru uğurlamaları ise, bir başka eğlenceli enstantane idi!..


Location